źródło freedigitalphotos.net

Sieć afiliacyjna dodatkowym źródłem dochodu

 Sieć afiliacyjna

Afiliacja w Internecie to nic innego jak rodzaj marketingu z perspektywy reklamodawcy sposobu na zarabianie dla osoby poszukującej zarobku.

Sieć afiliacyjna to tak naprawdę zbiór programów partnerskich (w skrócie PP).

W Internecie możemy znaleźć programy partnerskie, np. Złote myśli, które oferują tylko swój program partnerski, w tym przypadku księgarnię internetową, jak również sieci afiliacyjne, które proponują szeroki zakres programów partnerskich, których przykładem mogą być produkty finansowe (konta bankowe, kredyty, lokaty, karty kredytowe), produkty ubezpieczeniowe, produkty telekomunikacyjne, księgarnie, a nawet próbne jazdy samochodami.

 

Kto jest uczestnikiem programu afiliacyjnego?

Reklamodawca – firma, która chce sprzedać swój produkt lub usługę.

Sieć afiliacyjna – pośrednik pomiędzy Reklamodawcą a Wydawcą.

Wydawca – osoba lub firma, która reklamuje produkty lub usługi otrzymując wynagrodzenie za efekty reklamy.

Klient – osoba, która wykonuje określoną czynność po kliknięciu w reklamę, np. wypełnia ankietę, wysyła wniosek o założenie konta, czy formularz z prośbą o kontakt w celu szerszego przedstawienia oferty przez Reklamodawcę.

 

Za co otrzymujemy wynagrodzenie?

Jak wspomniałam wyżej Wydawca (jesteśmy nim my, jeśli reklamujemy produkt lub usługę w sieci) otrzymuje wynagrodzenie za wykonanie określonej czynności przez klienta. Zapłatę możemy otrzymać za różne czynności wykonane przez tegoż Klienta. W afiliacji jest to model rozliczeń. Wyróżniamy:

CPS – klient musi zawrzeć umowę i ewentualnie spełnić dodatkowe warunki, które zawsze są opisane w programie partnerskim.

CPL – klient wysyła formularz ze swoimi poprawnym danymi, które umożliwiają kontakt firmy z klientem. Klient potwierdzić musi fakt przesłania danych i zainteresowania produktem lub usługą. Mogą być również wymagane dodatkowe warunki do spełnienia, ale nie jest wymagane podpisanie umowy.

CPA – klient wysyła swoje dane wypełniając formularz skutkujący tym, że Klient wykonuje określoną czynność, np. spotkanie z doradcą oferującym dany produkt bądź usługę.

 

Co w takim razie należy zrobić, by zostać Wydawcą?

Po pierwsze, na co zawsze zwracam uwagę należy dokładnie przeczytać Regulamin programu partnerskiego lub sieci afliliacyjnej. Jeśli zgadzamy się na jego zapisy możemy spokojnie podpisać umowę lub się zarejestrować. Kwestie umowy są zależne od danej sieci afiliacyjnej lub programu partnerskiego.
Należy uważać, czy czasem nie zostaniemy poproszeni o wpłatę jakiejś kwoty, od razu odradzam. Szanująca się firma proponująca program partnerski lub sieć afiliacyjna nie będzie żądała od nas żadnej wpłaty, bo to my mamy zarabiać przyprowadzając do nich klientów, Afiliant swoją prowizję otrzyma od Reklamodawcy.

 

Jak to się robi, czyli program partnerski od kuchni.

Szerzej napiszę o tym w następnym wpisie. W tym momencie wspomnę tylko, że reklamować można w różny sposób i w różnych miejscach. Miejscem reklamowania może być twoja strona www, jeśli takową posiadasz lub zamierzasz mieć. Reklamę można też umieszczać na forach internetowych, portalach społecznościowych typu facebook, jako linki sponsorowane w Google, wysyłając e-maile. Miejsca reklamowania i forma reklamy ustalana jest przez Reklamodawcę i opisane przy każdym programie partnerskim.

Co jest też ważne? Nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, by zarabiać w ten sposób. Wszystko odbywa się jak najbardziej legalnie, płacisz podatek od zarobionych pieniędzy. Można też samemu występować w roli Klienta. Podam prosty przykład – chcę założyć konto bankowe, klikam w swoją reklamę, dokonuję wymaganych formalności i otrzymuje wynagrodzenie za to, że sama sobie założyłam konto bankowe, np. 50 zł.
No i oczywiście nie tworzymy sami tych reklam. Dostarczają je nam Reklamodawcy za pośrednictwem panelu administracyjnego w danym programie lub sieci. My je tylko kopiujemy stamtąd i wklejamy w wybrane miejsce.

Na stronie znajdują się linki programów partnerskich, w których uczestniczę. Po zarejestrowaniu się w którymś z tych programów poprzez ten link ja mogę otrzymać prowizję :-). Jeśli więc nie Masz nic przeciwko temu, klikaj. Będę wdzięczna 🙂